Mestu Žilina sme zorganizovali nezabudnuteľný Silvester 2023 v centre na Mariánskom námestí. Zastrešili sme ho celý, od návrhov stavby po technické zabezpečenie. Postarali sme sa, aby mala noc hladký priebeh. Našou úlohou bolo nielen vymyslieť a dohliadnuť na celý program, ale zaujať návštevníkov inak, ako ohňostrojom. Silvester bez ohňostroja bola síce úloha záludná, ale my sme okamžite prišli s návrhom unikátneho mappingu, ktorý zahŕňal odpočet a začiatok osláv v novom roku.

Celý Silvester pod palcom

Navrhli sme program. Oslovili sme kapely a DJa, ktorí mali za úlohu rozprúdiť náladu na námestí. Zabezpečili sme pre nich priestory. Postavili sme konštrukciu potrebnú pre projektory, vyladili technické vybavenie stageu, zvuk, osvetlenie. Zostávalo už iba pripraviť alternatívu ohňostroja.

Dychberúca svetelná show

Tradičný polnočný ohňostroj nahradil mapping. Je to forma audiovizuálnej show, ktorú sme umiestnili na fasáde novozrekonštruovaného Kostola Obrátenia Sv. Pavla. Začiatok show začal na sekundu presne- o 23:58. Dôvodom bolo vyobrazené odpočítavanie, ktoré muselo byť presne naplánované. Koniec prišiel o 00:02, kedy sa automaticky prepojil zvuk z mappingu na DJa.

O mapping sa postaral skvelý Martin Vozár.

Koncerty a punč do hlbokej noci

Pozvali sme kapely Le Payaco, Medial Banana a DJa Michala Adamíka. Roztancovali celé námestie, atmosféra bol super. Počas posledného večera roka 2023 boli stále otvorené stánky s občerstvením a hrejivým punčom. Ľudia sa v sprievode DJa bavili do pol 2 do rána.

Náročné úlohy, parádne riešenia

Nech už máš akúkoľvek odvážnu predstavu eventu, sem s ňou. Už sme hrali futbal na Dunaji s Adidas, TV spot Slovenskej Sporiteľne sme premenili na realitu na minuloročnej Pohode. Nebojíme sa veľkých nápadov, sami ich máme. Tak nám napíš a spolu odpálime eventy, na ktoré len tak niekto nezabudne.